Outlook'da Yandex Mail Kurulumu ve Ayarları

İhtiyacınız olan tüm bilgileri bilgi bankamızda bulabilirsiniz.

1- Kurulum Sayfasını Açma

Bilgisayarınızda hali hazırda kurulu olan Outlook programını açtıktan sonra sol üst köşede Dosya menüsüne tıklıyoruz. Ardından aşağıdaki resimdeki gibi Bilgi sekmesinden Hesap Ayarlarına, oradan da altında açılan Hesap Ayarları kısmına tıklıyoruz. Böylece kurulum ayarı yapacağımız kısıma geçmiş bulunacağız.

2- Mail Adresini Ekleme

Mail adresinizi eklemek için aşağıdaki fotoğraflardaki işaretli alanları takip ederek istenilen bilgileri gireceğiz.

Yeni butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burada El ile kurulum veya ek sunucu türleri yeri işaretleyip İleri diyoruz.

Yeni açılan pencerede POP veya IMAP kısmı seçiyoruz ve İleri diyoruz.
 
 

Sıradaki aşamada karşınıza çıkan kutucukları, Ad ve E-posta adresiniz gibi şahsi bilgilerinizi doldurduktan sonra geri kalan kısmını fotoğrafta gösterdiğimiz şekilde dolduruyoruz.
Hesap Türü: IMAP
Gelen posta sunucusu: imap.yandex.com.tr
Giden posta sunucusu (SMTP): smtp.yandex.com.tr

3- Diğer Ayarlar (Son Adım)

Son olarak yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra İleri demeden önce yukarıda işaretlediğimiz Diğer Ayarlar… butonuna tıklayıp, aşağıdaki fotoğraftaki işaretlenen yerleri aynı şekilde dolduruyoruz.
Gelen sunucusu (IMAP): 993 (SSL/TLS)
Giden sunucusu (SMTP): 465 (SSL/TLS)

Bu bilgileride doldurup Tamam dedikten sonra İleri diyerek işlemimizi tamamlamış oluyoruz. Kısa bir süre içerisinde Outlook’ta Yandex mailinizi kolayca açıp, rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz…

  • (524 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)
  • 523 522
  • IH
  • AK
  • Faydalı Buldunuz mu?